ANASAYFA HAKKIMIZDA ÜRÜNLER SUNUMLAR REFERANSLAR SERTİFİKALAR HABERLER MAKALELER KVKK Aydınlatma Metni İLETİŞİM BG REHBER E-DERGİ

KABLOLU AĞ

Kablolu ağlar, farklı cihazlar ve bilgisayar sistemleri arasında veri aktarmak için fiziksel kablolar kullanır. Kablolu ağ bağlantısı ağda bulunan cihazların geleneksel olarak Ethernet kabloları gibi kablolar yardımı ile birbirlerine veya başka bir networke bağlandıkları yapılardır.

Kablolu ağ teknolojisinin avantajlarından bazıları gelişmiş hız, artırılmış güvenlik ve uzun mesafelerdeki sistemleri bağlama yeteneğidir. Ethernet bağlantısı, bilgisayarınızdan internete daha hızlı veri aktarımı sağlar, bağlantının kesilme olasılığı daha düşüktür ve kablolu bağlantıların güvenliğini sağlamak kablosuz bağlantılardan daha kolaydır ve veri ihlali riskinizi azaltır.

Kablolu ağların güvenliğini ağı güncel tutarak, ağ bağlantılarını izleyerek, kimlik doğrulama için 802.1X gibi yöntemler kullanarak, seçili bilgisayar ve sunucuları şifrelemek için VPN kullanarak, ağı şifreleyerek ve ağın fiziksel olarak da güvenli hale getirilmesini sağlayarak gerçekleştirebiliriz.